Громадський простір Дунайського регіону
Сайт створено в рамках проекту „Інформування та активізація участі громадськості у формуванні Національного плану дій щодо Європейської стратегії для Дунайського регіону”. Проект фінансується Міжнародним фондом "Відродження" .
Проект “Інформування й активізація участі громадськості у формуванні Національного плану дій щодо Європейської стратегії для Дунайського регіону” здійснює МБО “Екологія-Право-Людина” спільно з Громадською експертною радою при Українській частині комітету Україна-ЄС за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.
Останні новини
Перше засідання Координаційного центру
14 жовтня 2011 р. в приміщенні Кабінету Міністрів України відбулося Перше засідання Координаційного центру з провадження діяльності пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону. В засіданні прийняли участь більше 20 посадовців, представник Комітету ЄС – Україна, Дунайської Групи Громадської Експертної ради при Комітеті.
Журнал "Екологія. Право. Людина", №8(48), 2010
Журнал «Екологія. Право. Людина» спрямований на відображення всіх аспектів громадського екологічного руху та стану довкілля в Україні. Його метою є сприяння розвит ку природно-заповідного фонд у та природоохоронної справи, сприянн я розвитку науки та освіти, підвищення рівня поінформованості населення в еколого-правовій сфері.
Цей номер журналу є особливим. Ми присвятили його Дунаю, його проблемам та майбутній Європейській стратегії розвитку Дунайського регіону як способу вирішення низки проблем, що існують в регіоні.
Завантажити документ epl__8_48_2010.pdf
План дій
План дій є орієнтовними рамками, котрі змінюються по мірі необхідності. Метою створення Плану Дій є так званий перехід “від слова до діла”, шляхом виокремлення певних заходів для макро-регіону. План дій складається з конкретних заходів за виконання яких відповідає та чи інша країна.
Втім кожен план заходів та проект повинен демонструвати видимі та негайні переваги для населення Регіону, мати вплив на макрорегіон(чи на його значну частину). Проекти повинні сприяти сталому розвитку і охоплювати декілька регіонів чи країн, повинні бути взаємопов’язаними та підтримувати один одного, створюючи вигідні рішення, а також бути технічно обґрунтованими та фінансово стабільними.
Завантажити документ action-plan-danube.pdf
Європейська стратегія розвитку Дунайського регіону
08 грудня 2010 року Європейська Комісія затвердила Європейську стратегію розвитку Дунайського регіону, а також план дій щодо реалізації цієї стратегії.
На даний час до переліку основних задіяних країн входять ті, що залучені до Процесу дунайської співпраці: Німеччина (Баден-Вюртемберг і Баварія), Австрія, Словацька Республіка, Чеська Республіка, Угорщина, Словенія, Хорватія, Сербія, Боснія і Герцоговина, Чорногорія, Румунія, Болгарія, Республіка Молдова та Україна (регіони вздовж Дунаю). Вісім з них є членами ЄС, а шість не є.
Дунайська стратегія передбачає чотири стовпи :
• об’єднання Дунайського регіону;
• захист навколишнього середовища на Дунаї;
• створення процвітаючого Дунайського регіону;
• зміцнення Дунайського регіону.
На період 2007-2013 років приблизно половина Програм територіальної співпраці зосереджені на Дунайському регіоні. А саме, з 94 програм Європейської територіальної співпраці 44 (18 транскордонних програм, 7 транснаціональних програм, 13 програм в рамках Інструменту допомоги для попереднього вступу в контексті транскордонної співпраці та 3 програми Європейського інструменту добросусідства і партнерства) географічно покривають Дунайський регіон.
Завантажити докумнт
Впровадження басейнового підходу до управління водними ресурсами у південних регіонах України
В статті обґрунтовується необхідність впровадження басейнового підходу до управління водними ресурсами у південних регіонах України на прикладі українського Придунав’я. Розглянуто основні проблеми у водному секторі регіону та надано рекомендації щодо їх вирішення.
Далі...Балтійська хвиля
У зв’язку з процесом розробки Європейської стратегії розвитку Дунайської регіону (надалі – Дунайська стратегія), яка бере за основу Європейську стратегію розвитку регіону Балтійського моря (надалі – Балтійська стратегія), автор у даній статті спробує проаналізувати суть Балтійської стратегії, заходи, вжиті за 2010 рік стосовно Балтійської стратегії та основні засади створення і цілі Дунайської стратегії.
Автор: Аліна Самура, спеціаліст з міжнародних питань ЕПЛ
Завантажити документ baltijska-hvilja.pdf