Громадський простір
Дунайського регіону

Громадський простір Дунайського регіону

Сайт створено в рамках проекту „Інформування та активізація участі громадськості у формуванні Національного плану дій щодо Європейської стратегії для Дунайського регіону”. Проект фінансується Міжнародним фондом "Відродження" .

Проект “Інформування й активізація участі громадськості у формуванні Національного плану дій щодо Європейської стратегії для Дунайського регіону” здійснює МБО “Екологія-Право-Людина” спільно з Громадською експертною радою при Українській частині комітету Україна-ЄС за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Останні новини

Дунайська стратегія покликана зблизити Україну і Молдову з ЄС - МЗС Румунії

29/12/2013 Категорія: Новини
Переглядів: 522

Стратегія Євросоюзу з розвитку Дунайського регіону повинна сприяти прискоренню інтеграції Західних Балкан, України і Молдови в європейську спільноту.Таку думку висловив національний координатор Румунії з Дунайської стратегії, генеральний секретар одного з департаментів румунського МЗС Кармен Подгорян, передає власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

Далі...

Одесский нардеп: «Дунай остается для нас окном в Европу»

28/12/2013 Категорія: Новини
Переглядів: 572

Выступая в минувшую пятницу на Первой конференции парламентариев стран Дунайского региона (г. Ульм-на-Дунае, ФРГ), глава украинской парламентской делегации, народный депутат Украины, одессит Сергей Гриневецкий четко и конкретно сформулировал значение участия Украины в Стратегии ЕС для Дунайского региона.

Далі...

Українське Придунав'я отримало нову програму розвитку

27/12/2013 Категорія: Новини
Переглядів: 699

КИЇВ. 25 листопада. УНН. Кабмін схвалив нову концепцію Державної цільової регіональної програми розвитку українського Придунав'я на 2014─2017 роки, яка дозволить вирішити проблемні питання цих територій, повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Мінекономрозвитку.

Далі...

План дій Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону: аналіз та перспектива впровадження в Україні

26/11/2012 Категорія: Документи
Переглядів: 536

Посібник присвячений проблемам розвитку Дунайського регіону. Автори детально зупиняються на питаннях розвитку транспортної інфраструктури Придунав’я та перспективах її екологізації шляхом підвищення енергоефективності регіону, екологічній освіті та інформуванню засобами інформаційних технологій, принципах ведення відповідального бізнесу. Особлива увага в посібнику приділяється аналізові умов розвитку української частини Дунайського регіону через призму охорони довкілля як основного напрямку Дунайської стратегії, зокрема питанням управління водними ресурсами, збереженню біологічного і ландшафтного різноманіття та відновленню екосистем в басейні Дунаю.

Вперше подається неофіційний переклад Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону українською мовою. Посібник розрахований на науковців, державних службовців та широкі кола зацікавленої громадськості.

Авторський колектив: Артеменко С. В., Бройде З. С., Дьяков О. А. Кравченко О. В., Мелень-Забрамна О. М., Рубель О. Є., Самура А. Ю., Студенников І. В., Хомечко Г. І.

Завантажити документ plan_dij.pdf

Європейська стратегія розвитку Дунайського регіону. Глосарій термінів.

26/11/2012 Категорія: Документи
Переглядів: 553

Для глибшого розуміння змісту Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону автори подають коректний переклад низки термінів, міжнародних документів, дають довідкову інформацію, яка сприятиме глибшому розумінню суті певних понять та явищ. Глосарій термінів буде корисним для дослідників, перекладачів, студентів та усіх, хто цікавиться дунайською тематикою.

Упорядники: Дьяков О. А , Кравченко О. В., Ст уденников І. В., Хомечко Г. І. За заг. редакцією Кравченко О. В.

Завантажити документ 1023_epl_dunai_glossary.pdf

Журнал Panorama, №37, 2011р.

26/11/2011 Категорія: Документи
Переглядів: 566

Цей номер присвячений проблемам Дунайського регіону і має назву "Стратегія ЄС стосовно Дунайського регіону. Комплексне вирішення загальних проблем.

Завантажити документ mag37_uk.pdf

Участь України в Європейській стратегії розвитку Дунайського регіону

26/11/2011 Категорія: Документи Дослідження
Переглядів: 535

В представленій роботі розглянуті фактори формування засад Національної стратегії та Національного плану соціально-економічного розвитку Українського придунав'я в контексті Європейської стратегії для Дунайського регіону (Стратегії ЄС щодо розвитку Дунайського регіону).

Визначено базові напрямки та перспективні проекти Європейської стратегії для Дунайського регіону в контексті виявлення потенціалу спільних проектів, імплементація яких можлива в українських умовах; принципи, підходи до формування пріоритетних напрямків розвитку Українського Придунайського регіону.

Рубель О.Є., Рассоха Л.Л., 2011

Завантажити документ danube-fbcee.pdf