Перше засідання Координаційного центру
14 жовтня 2011 р. в приміщенні Кабінету Міністрів України відбулося Перше засідання Координаційного центру з провадження діяльності пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону. В засіданні прийняли участь більше 20 посадовців, представник Комітету ЄС – Україна, Дунайської Групи Громадської Експертної ради при Комітеті.
Головував на засіданні заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України, заступник голови Координаційного центра Бандуров Володимир Володимирович. Пан Бандуров запропонував впровадження критеріїв щодо відбору українських проектів: реалістичність, пов’язаність з іншими проектами ЄС, загально-дунайський контекст.
Представник Мінінфраструктури України Корнієнко Володимир Володимирович повідомив учасників засідання, що Мінінфраструктури вже прийняло участь в роботі робочої групи в Австрії. Із запропонованих Мінінфраструктури України більше 10-и проектів нарікання визвав проект залізниці Рені-Ізмаїл. Пан Бандуров рішуче відкинув проект щодо Білгород-Дністровського МТП як проект, що не відповідає «територіальним» критеріям. Найбільшу підтримку отримали проекти, пов’язані з Річковими інформаційними системами та збором відходів з суден на Дунаї.
Гостра дискусія точилася навколо автобану Одеса – Рені (вартість 15,8 млрд. грн., 2007). Автодор України категорично проти передачі в концесію державних доріг. Пропонується побудувати «приватну» дорогу за цим маршрутом. Критику також зазнала прив’язка проекту до селища Орловка, що підкреслив заступник голови Одеської ОДА Малін Олександр Львович.
Пріоритетний напрямок «Розвиток сталої енергетики» представляв Дубовік Сергій Федорович заступник міністра (Мінпаливенерго). Болградська парогазова електротанція відзначена як проект, що зможе бути ефективним лише за умови розвитку інших енергетичних проектів, зокрема проект «SOLAR» - встановлення сонячних колекторів в Одеській області потужністю 2 по 4 МВт та 3 по 5 МВт. Кілька разів піднімалося питання щодо екологічних ризиків проекту добудови Ніжньодністровської ГАЕС. Проект поставили «під знак питання».
Стосовно напрямку «Сприяння розвитку культури та туризму» (доповідач - Мінінфраструктури ) дискусія точилася навколо високих тарифів на захід круїзних суден для порту Ізмаїл.
Проекти напрямків «Моніторинг екологічних ризиків» та «Збереження біорізноманіття, заповідників, якості повітря та земель» були представлені паном Вільманом. Переважна частина проектів отримала схвальну оцінку.
Стосовно пріоритету «Інвестиції в освіту та перепідготовку» запропоновано доручити міносвіти і науки, молоді та спорту України залучити транспортні ВНЗ Ізмаїлу до міжнародної перепідготовки та обміну студентами – майбутніми річниками.
Напрямок «Взаємодія у подоланні викликів у сфері безпеки» представив завідувач відділу міжнародної співпраці МВС. Дискусія, щодо цього питання звелася до необхідності визначення пріоритетів співробітництва з «Європол» в рамках запропонованого Болгарською стороною проекту.
Рішенням Координаційного центру було доручено: Міністерству Закордонних справ – забезпечити інформування всіх зацікавлених сторін щодо міжнародних заходів, пов’язаних зі Стратегією ЄС щодо Дунайського регіону; всім міністерствам – визначити остаточно перелік пріоритетних проектів, надати Мінекономіки копії наказів про призначення відповідальних за кожний проект (напрямок); підготувати презентації проектів; Міністерству фінансів — підготувати пропозиції щодо фінансування.
Нажаль, на засіданні координаційного центру не прозвучало жодних пропозицій щодо створення Національного плану дій щодо реалізації Дунайської стратегії.
Олег Рубель, заступник координатора Робочої Групи
Ще записи по темі
- Содействие созданию Украинской сети Дунайского форума гражданского общества
- Європейська комісія стане членом Дунайської комісії
- Встреча по созданию Украинской сети Дунайского форума гражданского общества
- Друга Генеральна Асамблея Дунайського Форуму громадянського суспільства
- Дунайська стратегія, ЄС та розвиток країн Придунав'я
- Стартував міжнародний форум «Дунайська синергія»
- Дунайська стратегія покликана зблизити Україну і Молдову з ЄС - МЗС Румунії